Hudební uskupení v ČR

Měsíční archív: Únor 2013

Únor
26
0

Kapela P.M. Band

Skupina P.M. Band je nováčkem na české hudební scéně. Vznikla roku 2009, avšak členové této kapely se znají a také spolu hrají jako uskupení, dalo by se říct od dětských let. Pokud jde o zakladatele této skupiny, tak těmi jsou Zbyněk Palička a František Marek. Pokud jde o působení kapely, tak se vyskytuje především na oslavách, plesech, svatbách a akcích podobného typu.

Jejich repertoár obsahuje přes pět set skladeb od dechovky, přes vážnou hudbu až po klasické soudobé hity. Kapela také nabízí organizování oslav takzvaně na klíč, neboť za ty roky, co se v muzice pohybuje, má nesčetné množství kontaktů na různé restaurace, sály a tak podobně. Níže se můžete podívat na ukázku z repertoáru této kapely.

P.M. Band -- Montgomery

Vložil Lokální skupiny | Štítek , , , , | Zanechat komentář
Únor
20
0

Kapela Harlej

Harlej je českou rockovou hudební skupinou, jejíž historie se datuje zhurba od roku 1995. Kapela Harlej má v současné době celkově pět členů. Jedná se o Tondu Raurera, což je kytarista, dále Tomáše Hrbáčka, což je zpěvák, Kolinsse, což je baskytarista, Milana Hoffmana, což je kytarista a Libora Fantu, který hraje na bicí. Harlejem však prošlo několik českých muzikantů, kteří dřívěji působili v ostatních českých, především rockových nebo metalových skupinách.

Jednalo se například o Šafránka a Rauerera, kteří došli ze skupina Brian, Fiala a Šůra, kteří došli z skupina Band Viléma Čoka a tak podobně. Vrcholem skupiny byl rok 2005, kdy byl natočen záznam z velikého dvou a půl hodinového koncertu v Plzni, přičemž bylo vydáno také DVD s názvem Když chválíme, tak vás.

Harlej -- Přirození

Vložil Rocková uskupení | Štítek , , , , | Zanechat komentář
Únor
20
0

Kapela Lucie

Lucie je českou hudební skupinou, která vznikla zhruba někdy v roce 1985. Kapela aktivně působila do roku 2004, kdy členové Lucie oznámili takzvanou plánovanou tvůrčí pauzu. Po několik letech si však již nikdo nemyslel, že by se kapela měla dát zase někdy dohromady, zejména kvůli prosáknutí různých neshod, které panovaly v kapele.

Roku 2012 však skupina oznamuje svůj Comeback. Za celou svoji kariéru vydala skupina celkově šestnáct klasických albumů, dvakrát koncertní dvou album a jeden výběr největších hitů kapely. Mezi základní členy kapely Lucie tedy patří David Koller, který hraje na bicí a zpívá, dále Robert Kodym, který hraje na kytaru a zpívá, Michal Dvořák, což je klávesista a nakonec P.B.CH., který hraje na basu.

Níže si můžete poslechnout jednu z nejkrásnějších písniček skupiny Lucie s názvem Chci zas v tobě spát. Píseň je hraná v Lucerně za doprovodu symfonického orchestru.

Lucie -- Chci zas v tobě spát

Vložil Popové skupiny | Štítek , , , , | Zanechat komentář
Únor
20
0

Ortel kapela

Ortel je českou punkovou skupinou, jejíž počátky by se daly datovat zhruba od roku 2002. Tehdy se kapela skládala, členové přicházeli, odcházeli, avšak ne a ne se ustálit. Nakonec se to přece jenom povedlo a první album mohlo vyjít. Album s názve Nevinnej spatřilo světlo světa roku 2007. Poté přišlo opět několik odchodů a příchodů členů kapely.

Zlomovým okamžikem se stal pro skupinu sing Hadr, který byl však neoficiálně na serveru youtube prezentován jako Hymna DS, to vše bez vědomí kapely. Nakonec se kapela dohodla se Dělnickou stranou, že jim skladbu propůjčí, avšak tímto se dočkala poměrně veliké nevole z řad svých fanoušků. Písničku Hadr si můžete poslechnout na videu níže.

Ortel -- Hadr

Vložil Lokální skupiny | Štítek , , , , | Zanechat komentář
Únor
20
0

Kapela Citron

Citron je českou hudební skupinou, která vznikla roku 1976, přičemž s menšími přestávkami působí až do současnosti. Jedná se v podstatě již o takovou legendu československého heavy metalu a hard rocku.

Pokud bychom se měli bavit o historii této skupiny, tak celé její období bychom mohli rozdělit do dvou základních období. První období jsou zhruba roky 1976 -- 1982, kdy kapela hrála převážně takový blues rock a vedle ji baskytarista Petr Michalík. Druhé období  pak trvá zhruba od roku 1982 až po současnost.

Kapela vede Radim Pařízek a kapela se specializuje především na klasický hard rock. Za celou svou éru vydala kapela Citron celkově jedenáct hudebních alb, přičemž níže si můžete poslechnout jednu z jejich nejkrásnějších písniček s názvem Už couvám.

Citron -- Už couvám

Vložil Rocková uskupení | Štítek , , , , | Zanechat komentář
Únor
20
0

Kapela Divokej Bill

Divokej Bill je českou hudební skupinou, který hraje takzvaný pop rock a pochází z Úvalu nad Prahou. Skupina byla založena roku 1997 a funguje až do současnosti.

Ve svých začátcích se v kapele spíše ustalovala sestava, kapela jezdila po různých festivalech a také se účastnila několika vyhledávacích soutěží, jako například Rock fest Dobříš, Broumovská kytara, Jim Beam rock, Rock Nymburk a tak podobně, přičemž většinu z těchto soutěží vyhrála. Na základě těchto úspěchů podepsala skupina smlouvu s nahrávací společností Monitor EMI na tři hudební alba.

První album vyšlo roku 2000 a neslo název Propustka do pekel, další roku 2001 s názvem Svatá pravda a třetí roku 2003, přičemž nesla název Mezi nima. Poslední album vyšlo roku 2011 a neslo název Unisono best of. Z tohoto alba si také můžete pustit videoklip k písničce Batalion.

Divokej Bill -- Unisono

Vložil Hudba u nás | Štítek , , , , | Zanechat komentář
Únor
20
0

Walda Gang kapela

Walda Gang je českou rockovou skupinou, která se specializuje na přezpívávání písniček Waldemara Matušky, a to samozřejmě do rockovou tvrdší verze. Frontmanem a také zakládajícím členem této kapela je známý český rocker Vláďa Šafránek, který byl dříve členem další české rockové skupina Harlej. Po neshodách však kapelu Harlej opustil. V kapele pak také působí Walda, který je opravdu nachlup podobný Waldemaru Matuškovi, přičemž má také velice podobný hlas.

Kapela má veliké množství členů, přičemž velice ráda experimentuje. K Walda Gangu patří například český pornokrál Robert Rosenberg, dále český raper Jakub Mohamed Ali a nebo známý český komik Václav Upír Krejčí. Níže si můžete poslechnout poměrně novou pecku z nového alba skupiny.

Walda Gang -- Opičáci

Vložil Rocková uskupení | Štítek , , , , | Zanechat komentář
Únor
20
0

Kapela Chinaski

Chinaski jsou českou pop rockovou skupinou, která začala své působení na české hudební scéně roku 1987. Na začátku však skupina nenesla název Chinaski, nýbrž Starý hadry. První album této kapely spatřilo světlo světa roku 1994, přičemž v tomto roce byl také změněn název skupiny na současný. Druhá deska pak vyšla v roce 1997 a nesla název Dlouhej kouř. V současné době má pak kapela celkově šest členů.

Jedná se o Michala Malátného, který zpívá a hraje na kytaru, dále František Táborský -- kytara, Ondřej Škoch -- baskytara, Štěpán Škoch -- saxofon, Otakar Petřina -- bicí a Petr Kužvart -- trumpeta. Za celou svou existenci vydala kapela poměrně veliké množství hudebních alb. Níže si můžete poslechnout oblíbenou píseň s názvem Duše z gumy.

Chinaski -- Duše z gumy

Vložil Popové skupiny | Štítek , , , , | Zanechat komentář
Únor
20
0

Wohnout kapela

Wohnout je českou hudební skupinou, která vznikla zhruba v roce 1996. Skupina se pohybuje spíše na punk rockové vlně, přičemž je tvořena celkově čtyřmi členy. Jedná se o bratry Matěje a Jana Homolu, přičemž oba hrají na kytaru zpívají, dále je zde Jiří  Zemánek, který hraje na baskytaru a Zdeněk Steiner, který hraje na bicí. Skupina vydala za svou kariéru již poměrně veliké množství hudebních alb, celkově dvanáct.

Jednalo se o alba, jako například Pedro se vrací, Rande s panem Bendou, Polib si dědu, Karton Veverek a nebo poslední album z roku 2011 s názvem Našim klientům. Neoficiálním pátým členem kapely Wohnout je pak známý český režisér reklam, herec a komik Jakub Kohák. Níže se můžete podívat na videoklip k písni Svaz českých bohémů z alba Našim klientům.

Wohnout -- Svaz českých bohémů

Vložil Pop rockové kapely | Štítek , , , , | Zanechat komentář
Únor
20
0

Peneři strýčka Homeboye

Peneři strýčka Homeboye jsou jednou z nejslavnějších, néli nejslavnější, českých hiphopových skupin, která vznikla zhruba v polovine devadesátých let dvacátého století. Zakladatelem této legendární hip hopové skupiny je rapper Orion, vlastním jménem Michal Opletal.

Dále patří mezi Penery Vladimír 518, vlastním jménem Vladimír Brož a DJ Mike Traffic, který se ke skupině přidal vroce 2003, kdy nahradil DJe Richarda. Pokud jde o albumy, tak jejich první se jmenovalo Repertoár. Toto album vyšlo roku 2001 a je jedním z legendárních českých hip hopových alb. Další album vyšlo roku 2006 a mělo název Rap´n´Roll. Poslední album je z roku 2010 a nese název Epilog.

V průběhu let však samozřejmě všichni tři aktéři pracovali na svých úspěšných sólových projektech. Níže si můžete poslechnout pecku z alba Epilog, ke které by natočen také perfektní videoklip. O hudbu k písni se postaral Dj Wich.

PSH -- Můj rap, můj svět

Vložil Hudba u nás | Štítek , , , , | Zanechat komentář