Hudební uskupení v ČR

Měsíční archív: Březen 2013

Březen
28
0

České kapely

V České republice existuje opravdu veliké množství kapel, které se orientují na různé hudební styly. Pokud bychom se měli podívat na určité vymezení, tak nejvíce zde asi najdeme rockových kapel. Mezi takové řadíme například Kabát, Alkehol, Walda Gang, Harlej a tak dále.

Dále zde máme takové pop rockové kapely, mezi které bychom pak mohli zařadit například UDG, Jaksi Taksi, Rybičky 48 a tak podobně. Tyto kapely se orientují především na hraní na velkých festivalech. Dále bychom mohli zabrousit úplně do jiných vod a podívat se například na acapella žánr, kam patří například uskupení 4tet včele s Jirkou Kornem.

Velmi oblíbený je v poslední době také takzvaný ska styl, kam patří kapely jako třeba Peshata nebo Sto zvířat. Nesmíme opomenout ani klasické popové kapely, kam patří třeba Chinaski a Kryštof. Na odkazu níže se můžete podívat na spojení kapely Kryštof a Jarka Nohavici s písní Mám jizvu na rtu.

Kryštof & Jarek Nohavica -- Mám jizvu na rtu

Vložil Hudba u nás | Štítek , , , , | Zanechat komentář
Březen
22
0

Rockové kapely

Rockových kapel je v České republice obrovské množství. Možná bychom mohli říct, že takových kapel je v České republice asi nejvíce. Máme mnoho slavných a známých skupin, jakými jsou například Kabát, Škwor, Harlej, Walda Gang, Debustrol a spoustu dalších.

Pak máme ale také veliké množství spíše takových lokálních skupin, které hrají zejména na lokálních zábavách, menších festivalech a tak podobně. Takovými jsou například skupiny jako 99 gramů, Airback, Artemis a tak podobně. Nemůžeme se však orientovat pouze na rock, neboť rock má velikou spoustu jiných směrů.

Máme například Punk Rock, kam bychom mohli zařadit původní Jaksi Taksi, dále třeba pop rock, kam řadíme třeba Rybičky 48 nebo současné Jaksi Taksi a tak podobně. Níže se můžete podívat na záznam z koncertu naší nejslavnější rockové kapely Kabát z turné Dole v dole.

Kabát -- koncert (Dole v dole turné)

Vložil Popové skupiny | Štítek , , , , | Zanechat komentář
Březen
16
0

Country kapely

Country styl v České republice není zas až tak častý, avšak přesto se zde vyskytuje několik tradičních a známých kapel, které se tímto hudebním stylem zabývají. Asi nejznámější českou coutry skupinou jsou pak například Fešáci. Jedná se o uskupení, jehož historie sahá až do roku 1967, kdy byla skupina založena. Zakládajícími členy tehdy byli pánové Karel Poláček, Pavel Brumer a Jan Turek, který je ve skupině do dnešních dnů.

V kapela pak působila široká řada různých známých osobností z řad hudebníků, moderátorů, zpěváků a tak podobně. Jednalo se například o Michala Tučného, Petra Novotného, Josefa Mladého, Josefa Aloise Náhlovského a spousty dalších. Níže si můžete poslechnout jednu ze známých písniček tohoto uskupení.

Šlapeto -- Na pankráci

Vložil Lokální skupiny | Štítek , , , , | Zanechat komentář
Březen
10
0

Škvor kapela

Škwor je českou rockovou skupinou, která působí na české hudební scéně od roku 1998. Na začátku měla skupina název Skwar, přičemž mezi zakládající členy patří František Vadlejch, Tomáš Kmec a Petr Hrdlička. Později se ke skupině přidal Leo Holan.

Na začátku se kapela Škwor orientovala na takzvaný trash metal, přičemž v tomto duchu se neslo první hudební album této skupiny s názvem Mayday. Roku 2001 mění kapela název skupiny na současný a vydává další album, které nese název Vyhlašuju boj! V dalších letech se skupina vyskytuje na mnohých festivalech po celé České republice, přičemž veliký úspěch slaví například jako předskokan kapely Kabát v roce 2003.

Další album skupiny Škwor vychází roku 2004 a nese název Vyvolenej. Na videu níže se můžete podívat na videoklip k písničce Křídla.

Škwor -- Křídla

Vložil Popové skupiny | Štítek , , , , | Zanechat komentář
Březen
04
0

Airback kapela

Airback je českou rockovou kapelou, která působí převážně na festivalové scéně zhruba od roku 2005. Pokud však jde o přesné datum, tak to kapela počítá od data první zkoušky, která byla dvacátého devátého desátý 2005. Pokud bychom se měli bavit o první sestavě této kapely, tak tam byl zpěvák Petr Hanus, kytarista Vojta Hron, basák Ondra Hanus a Tomáš Dobrovolný, který hrál na bicí.

Za celou dobu své existence však kapelou prošlo veliké množství muzikantů, přičemž z původní sestavy v současné době v kapele již nikdo nepůsobí. Pokud se budete chtít podívat na nějaké další informace o kapele, repertoár písní, které hrají, tak se můžete podívat na oficiální internetové stránky. Níže se můžete podívat na vlastní produkci skupiny.

Airback -- Holky z Hollywoodu

Vložil Rockové skupiny | Štítek , , , , | Zanechat komentář